Prowadzenie własnej firmy to naprawdę ogromne wyzwanie w polskich warunkach. Przekonać się może o tym każdy przedsiębiorca, który próbując uzyskać zewnętrzne finansowanie, zmagał się ze żmudnymi procedurami kredytowymi w tradycyjnym banku. Przedsiębiorcy potrzebujący dodatkowych środków pieniężnych na przeprowadzenie przykładowo inwestycji czy finansowanie bieżącej działalności coraz częściej sięgają po pożyczki firmowe oferowane przez instytucje pozabankowe.

Dlaczego pożyczka pozabankowa?

Procedura uzyskania takiej pożyczki jest zdecydowanie mniej skomplikowana i szybsza niż w banku. Wszystko czego potrzebujemy to odwód osobisty i kilka minut na wypełnienie formularz online. Wystarczy 15 minut i pieniądze są na naszym koncie firmowym. O pożyczkę mogą ponadto ubiegać się także przedsiębiorcy, których historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej nie jest zbyt korzystna oraz tacy, którzy mają zadłużenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy w Urzędzie Skarbowym.  https://creditnow.pl/pozyczki-firmowe/

Którą firmę pożyczkową wybrać?

Na rynku obecnych jest niestety wiele firm, których kompetencje i wiarygodność stoją pod wielkim znakiem zapytania. Wybór pożyczkodawcy musi zatem być porządnie przemyślany, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pożyczki firmowe najlepiej zaciągać w instytucjach o sprawdzonej pozycji. Koniecznie trzeba też zapoznać się szczegółowo z warunkami umowy, a przede wszystkim z tą jej częścią dotyczącą całkowitych kosztów. Pozabankowe pożyczki firmowe to doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebujemy szybkiej gotówki, ale przy ich zaciąganiu musimy zachować należytą ostrożność.